HELLO STRANGER

HELLO STRANGER – BİR TAYLAND FİLMİ

İlk söylenmesi gereken şey; Bu Taylandılar poster yapmayı biliyor arkadaş! Çok şeker, baktıkça gülümseten bir poster olmuş. Posterden aldığın enerjiyi film tamamlıyor. Bundan sonra yazacaklarım filmin konusunu ile alakalı. Benden uyarması.

HELLO STRANGER, 2010 yapımı bir Tayland filmi olup, çıtır çerez sınıfındadır. Alt yazı okumakla ilgili bir sıkıntınız yoksa, eğlenmek istiyorsanız, kafanızı dağıtmak istiyorsanız bu film önerilir.

Film Güney Kore kültürünün baskınlaşması ve başka kültürler tarafından beğenilmesi üzerine, zaman zaman zıt öğelerle örülmüş, klasik romantik komedi. Tayland filmi olmasına rağmen Güney Kore’de çekilmiş bir film. Taylan manzaralı hiç görmüyorsunuz. Bir turistin başkente gittiğinde yaşayacaklarına şahit oluyorsunuz. Köpek yenmesine verilen tepki, içilen yöresel içkiler, gezilen yerler… Seol’a gitmek isteyen varsa özellikle izlemeli, şehrin turistik bütün yerlerini görüyoruz filmde. En çok beğendiğim yer, bir dizide geçen mekanın baya turistik parka dönüştürülmesiydi. Nami Adası. 

 Çift öncelikle sevgili dinamiği yaşamaz, sonra duygular uyanır, birleşirler, ayrılırlar ve tekrar son olarak birleşirler. Klasik süreç. 🙂 Birbirlerine katlanmak durumunda kalırlar ve sonunda aşk doğar, adam önceki sevgilisine döner, kadın gurur yapar, bir süre sonra tekrar birleşirler. Çok şeker bir çift olmuşlar. Çift dinamiği eğlenceli, birbirleri ile oynadıkları oyunlar, parayı bulunca kısa da olsa zengin hayatı yaşamaları, adamın romantik komediye inanmaması fakat kendisini tam içinde bulması…

Film iyi vakit geçirmek, kafayı dağıtmak için oldukça iyi. Ne yazık ki film bittiği anda tekrar düşünmek gereği hissetmiyorsunuz. Ben, havaalanında bekliyordum, canım sıkılmıştı ve izledim. Piman değilim hakim bey. 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s