WE TEACH LOVE

WE TEACH LOVE- DİZİMSİ BİR FİLM

 

WE TEACH LOVE, 2010 Güney Kore yapımı bir romantik komedi. Film bazı sitelerde dizi olarak geçmekte ama 2. bölüm yok. 🙂 Film çöpçatanlık şirketinde çalışan bir adam ile müşterisinin ilişkisini anlatıyor. Yani, çok da farklı bir senaryo yok. Filmin dikat çeken çok yönü yok. Çıtır çerez sınıfından çıkamaz. Ama izlerken neşeli vakit geçirtebiliyor, duygulandırma oranı da yüksek.

Filmi benzeri Amerikan filmlerinden ayıran yönler var tabi ki. Çok içten replikleri var örneğin. Senaryonun gidişatının klasik olduğunu düşündüğün anda ters köşeye yatırıyor film. 🙂 Ters köşeye yatmak ise hoşuna gidiyor.  🙂 Kısa bir özet geçmek gerekirse, sevdiği adama kavuşmak için çöpçatanlık şirketine başvuran kadının aslında başvurduğu şirketteki çöpçatan ile birlikte olmak için başka bir çöpçatan ile anlaştığını öğreniyor, tamam bukadar yalanın üstüne bu aşk burada biter derken, kızın önemli bir hastalığı olduğunu, ameliyat olması gerektiğini, ameliyat olduğunda uzun süreli hafizasını kaybedeceğini,  adama sevdiğini söylemeden onu unutmak istemediğini öğreniyor ve kız için üzülüyorsun. Esas adam da, filmin başlarında ukala olsa da üzülüyor, öbür adam ile tanışmasını sağlamaya çalışırken zaten kıza da aşık olmuş, gidip kızı buluyor ve nihayi son; çift birleşiyor.:) Yani sonu mutlu, içi karışık bir film. 🙂 Benim anlattığımdan çok daha güzel anlatmılar tabi. 🙂

Fİlmle ilgili aklımda kalanlar, kızın yapmış olduğu fotoğraf sergisinde bulunan, hastane yatağında çekmiş olduğu kendi fotoğrafı. Böle gözleri kocaman koacman bakmış, içine işliyor. Bir başkası ise gene kızın – kıza takmışım demek ki, adamlarda tık yokmuş 🙂 – aşık olduğu adama, aşık olduğu adamı anlatırken ‘Öyle bir adam ki, sinirlendiğinde yürüyor, yürüyor, yürüyor ve yürüyor.’  ‘Beni sevmese bile onu sevdiğimi bilmesini istiyorum.’ cümleleriydi. Film durup dururken aklıma gelmiyor, tekrar izleyesim yok, olmazda büyük ihtimalle. Boş vakit varsa yada Kore manyağıysan izlenebilir.

Reklamlar

WE TEACH LOVE” üzerine 2 yorum

  1. yorumunuzu okuyan filmden kçınır gibi bi his sezdim.. filmi izledim ve çok etkilendim nerdeyse hergün izliyorum 😀
    o kdr güzel ve etkileyici bir film.. izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.. 😉
    sıcacık duygusal bi kore filmi…

  2. Bir filmden farklı kişilerin farklı derecelerde etkilenebileceği kanaatindeyim; özellikle hergün izlediğini okuduktan sonra 😀 Bence yaratıcılıktan biraz uzak ve klişe içeren bir filmdi. Ama ‘sıcacık duygusal bir kore filmi’ yorumun içimi ısıttı, kafamın en rahat olduğu bir zaman tekrar izliycem, belki bu sefer beni de ısıtır?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s