TEMA’DAN SERTİFİKA

İş Bankasından  almış olduğum kredi kartının faturasını emailım ile almaya başladığımda TEMA’ya 5 liralık bağış yaptığımı yazmıştım. Olay 5 liralık bağıştan çok daha büyükmüş. Benim fatura masrafım ile her ay 81 İLE 81 ORMAN kampanyası dahilinde fidan dikecekler.  🙂 Yukarda ki de sağladığım küçücük katkının sertifikası; her nekadar düzgün birleştirememiş olsam da… 🙂  Mutluyum, mesutum ve yeşilim.

Bu kadar küçük bir katkı ile neler yapılabilir? Yapılanları özetleyelim. Alıntıdır, aslı bilgiler  www.81ilde81orman.com adresinde bulunabilir.

2008 yılında, Adana, Amasya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Gaziantep, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kilis, Manisa, Mardin, Mersin, Sivas ve Uşak olmak üzere 15 ilimizdeki fidan dikimleri tamamlanmıştır.

2009 yılında ise, Afyon, Ankara, Antalya, Ardahan, Çanakkale, Çorum, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kütahya, Sakarya ve Yozgat olmak üzere 17 ilimiz daha ağaçlandırılmıştır. Böylece 2009 yılında proje kapsamında ağaçlandırılan il sayısı 32’ye ulaşmıştır.

2010 yılında ise Burdur, Hatay, Iğdır, Kars, Nevşehir illerinde fidan dikimleri tamamlanmış olup; Adıyaman, Aydın, Bilecik, , Diyarbakır, Karaman, Muğla, Şanlıurfa, Samsun, Zonguldak, Kocaeli, Yalova, Rize illerinde fidan dikim çalışmaları yapılacaktır. Böylece projenin 3. yılı olan 2010 yılında toplam 49 ilde İş Bankası Ormanı oluşturulacaktır.

Faturayı zaten çaybardağı altı, küllük, sobayı alevlemek için araç, yelpaze gibi amaçlarla kullanmıyor muyuz? Kullanıyoruz. Hiç olmazsa bir fidana dönüşse; yeşersem, yeşersen, yeşerse; yeşersek, yeşerseniz, yeşerseler…  Hayat bayram olsa. İnsanlar el ele tutuşsa, birlik olsa, uzansak sonsuza. 🙂

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s