T DRAMA :)

Eğer dilin ritmine alışabilirsen çok eğlenceli diziler bunlar. 🙂 Ben iki tanesine yakamı kaptırmıştım ama araya zaman girdi ve tamamlamadım, içimden gelmedi! Diziler zamanla ilgimi çekmemeye başladı. bu olumsuzluğun nedeni dizileri yayın akışına göre haftada bir izlememden kaynaklanabilir. Bir hafta beklmek sonradan saçma geldi açıkçası ve ipin ucunu bıraktım. Sezonun bitmesini bekleseydim böyle olmayabilirdi. Neyse, uzun ettim. İşte aşşağıdalar efendim.

OFFICE GIRLS- ROBOT AYOL BUNLAR 🙂

Gördüğünüz üzre, fabrika çıkışı gibiler. 🙂 Dizi aslında sıradanlığa çok yakın. Esas kızımız fakir fakat fazlasıyla dürüst ve çalışkan, esas oğlanımız çok zengin fakat fazlasıyla şımarık ve patronun oğlu. 🙂 Diziyi daha anlatmaya gerek yok sanırım. 🙂 Çift birbirine aşık oluyor, zor itiraf ediyorlar, fakir kızın rüyaları zengin sevgili ile kana-cana kavuşuyor. İşte bu noktada esas kız, oğlana biraz sıkıntı çıkarabilir, vay anam bana niye sölemedin, yalan mı söledin? gibilerinden. Biraz hasarlı çünkü hatun. 🙂 Gene de dizi eğlence seviyesini pek düşürmüyor. Bir de şefleri var ki, aman yarabbi. 🙂

RING RING BELL yada REAL LOVE PLEASE RING THE BELL TWICE

Bu daha güzel bir dizi fakat sıradanlık uçurumuna aynı derecede yakın  😦 Dizi bir çiftin sevgili olması ve en yakın arkadaşlarının ölmesi ile evlenememeleri ile devam ediyor. Arkadaşlarının çocuklarına bakan çift, adamın ölümle sonuçlanacak olan bir hastalığa sahip olması ve gereksiz yere bir ayrılık aşamasına girmesi ile esas adamı devreye sokuyor. Esas adam tabi ki zengi ve tabiki yakışıklı 🙂 Posterden de anlaşılacağı gibi üçü mutlu mesut yaşamalılar. 🙂 Diziyi düşündükçe Lady Gaga’nın şarkı sözleri geliyor aklıma ‘Her boyfriend’s like a da, just like a dad.’ Esas oğlan, hanım kızımızı fazlasıyla koruyor, kolluyor. Aslında iki karakter de hasarlı ve üzgün. Karakterler birbirlerini, birbirlerinde iyileştiriyorlar. 🙂

Dizimiz de aynı kaderi paylaşıyor, benim tarafımdan izlenmesi devam ettirilemedi. 😦 Aslında aklımdaydı hep, tekrar baktım ama diziye tekrar uyum sağlamam çok zordu, üstelemedim. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir şey var. Dizide ki küçük kız canavar gibi bir oyuncu. Kamera arkası görüntülerini de izledim. Aman Tanrım! 🙂 Bir küçük bu kadar gerçekçi olamaz.

Dizide Twinkle Little Star diye bir ninninin Çince versiyonu var. İşte uykuma bu ses tonuyla dalmak istiyorum yahu. Lütfen bana gel ve bu ninniyi söyle, her kimsen.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s