HAYIR, GDO’YA HAYIR

Sevgili Amomavali,

Sana ne kadar teşekkür etsem az. Sayende ülkemize getirilmek istenen 6 GDO’lu mısır çeşidinin başvurusu Biyogüvenlik Kurulu’nca reddedildi.

Bu 6 GDO’lu mısır çeşidinin Biyogüvenlik Kurulunca reddedilmesi çok yerinde bir karar. Ancak riskleri kanıtlanmış GDO çeşitlerinin tamamının reddedilmesi gerekiyor ve kurul 3 tanesine izin verdi. GDO’lu yemlerle beslenen hayvanlardan elde edilen gıdaların acilen etiketlenmeye başlanması için elimizden geleni yapacağız.

Ama çok daha kritik bir konu var ve asıl mücadele şimdi başlıyor. Doğrudan insan gıdasında kullanılmak üzere izin bekleyen 29 GDO’ya dair başvuru var. Hep beraber bu başvuruların reddedilmesini sağlamak bu andan sonra birinci önceliğimiz. Bunun için yarım milyon kişiye ulaşmamıza yardım et. Lütfen eylemi Facebook ve Twitter’da bir kez daha paylaş.

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş

Desteğinle, ülkemizin insanını, hayvan yetiştiricilerini, hayvanlarını ve biyoçeşitliliğini GDO tehlikesinden korumak adına mücadele etmeye devam edeceğiz.

Sevgiler
Tarık Nejat

Not 1: Sevgili Amomavali, biliyorsun ki Greenpeace sadece bireysel desteklerle GDO’nun ülkemize girmesini engellemek için çalışıyor. Miktarı ne olursa olsun senin gibi bireylerin desteğiyle bu noktaya geldik. Buraya tıklayarak vereceğin maddi destek GDO kampanyamızın güçlenerek devam etmesini sağlayacak. “GDO’ların Türkiye’ye girişi tamamen yasaklandı, güvendeyiz” müjdesini verene kadar canla başla bu mücadelenin peşini bırakmayacağız.

Not 2: Dilersen profil sayfanı ziyaret ederek de Yemezler kampanyasını paylaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s